NOWOŚĆ – GRUNTOWY WYMIENNIK CIEPŁA w naszych mieszkaniach na sprzedaż

  • Post category:Aktualności

Kolejne rozwiązanie energooszczędne – GRUNTOWY WYMIENNIK CIEPŁA tzw. GPWC
Gruntowy powietrzny wymiennik ciepła jest instalacją zapewniającą dopływ świeżego, higienicznego i przefiltrowanego powietrza do centrali wentylacyjnej (rekuperatora) oraz gwarantując wstępne podgrzanie (zimą) lub schłodzenie (latem) tego powietrza.
GPWC to instalacja wykorzystująca energię zmagazynowaną w gruncie do ogrzewania i chłodzenia powietrza wentylacyjnego. Doświadczenie pokazuje, że zastosowanie gruntowego powietrznego wymiennika ciepła w połączeniu z rekuperacją pozwala zaoszczędzić ok. 30% na kosztach ogrzewania w okresie zimowym. Dodatkowo oszczędza się na braku konieczności montażu klimatyzacji.

ODDYCHAJ ŚWIEŻYM I HIGIENICZNYM POWIETRZEM W NASZYCH MIESZKANIACH
W celu zapewnienia wysokiej jakości powietrza wentylacyjnego rury firmy REHAU, które zamontowaliśmy w drugim budynku naszej inwestycji  posiadają antybakteryjną warstwę wewnętrzną, która minimalizuje niebezpieczeństwo rozwijania się drobnoustrojów dzięki wzbogaceniu wewnętrznej warstwy rury cząsteczkami srebra. Te właściwości utrzymują się przez cały okres eksploatacji rur.
gruntowy wymiennik ciepła w mieszkaniach na sprzedaż

Zasada działania gruntowego wymiennika ciepła polega na wykorzystaniu temperatury gruntu do ocieplenia lub schłodzenia powietrza płynącego systemem rur w gruncie. Powietrze to jest następnie przekazywane do centrali wentylacyjnej ( rekuperatora ) i rozprowadzane w budynku systemem rur wentylacyjnych. Doświadczenia pokazują, że dzięki zastosowaniu GPWC można podnieść temperaturę doprowadzonego powietrza naet 22 ° C w zimie. Dzięki takiemu zabiegowi powietrze zasysane zimą do centrali wentylacyjno-rekuperacyjnej zostaje wstępnie ogrzane, co przekłada się na mniejsze zużycie energii elektrycznej potrzebnej do podgrzania powietrza do wymaganej temperatury w danym obiekcie.
schemat działania gruntowego wymiennika ciepła deweloper cieplemieszkania.pl

W lecie w przypadku wystąpienia upałów z temperaturami do 33 ° C powietrze po przejściu przez wymiennik ochłodzi się do temperatury 16 ° C. Nie ma wówczas konieczności montażu klimatyzacji, która zapewnia jedynie chłodne powietrze lokalne, blisko klimatyzatora, przyczyniając się często do łatwego przeziębienia. Efekt klimatyzacji uzyskany dzięki gruntowemu wymiennikowi powietrza tworzy zdecydowanie wyższy komfort mieszkania oraz stabilny i równomierny rozkład temperaturowy w pomieszczeniach. Ponadto proces schłodzenia powietrza latem w GPWC prowadzi do powstania wody kondensacyjnej, czyli wykroplenia wilgoci zawartej w powietrzu. Obniżenie wilgotności powietrza latem wpływa na poprawę jakości powietrza i obniża odczucie ciężkiego i parnego powietrza.

ZALETY ZASTOSOWANIA GRUNTOWEGO WYMIENNIKA CIEPŁA W NASZYCH MIESZKANIACH NA SPRZEDAŻ:
– Wyższy komfort mieszkania dzięki stabilnemu i równomiernemu rozkładowi temperatury w pomieszczeniach
– Świeże o optymalnej wilgoci,  higieniczne powietrze
– Oszczędności – podgrzanie powietrza zimą, schłodzenie latem
– Brak konieczności instalacji klimatyzacji
– Zdrowa i naturalna klimatyzacja świeżym powietrzem z obniżoną zawartością wilgoci
– Zapobieganie zawilgoceniu i zagrzybieniu budynków
– Obniżenie wilgotności powietrza latem wpływa na poprawę jakości powietrza i obniża odczucie ciężkiego oraz parnego powietrza

rehau partner dewelopera