Ciepłe mieszkania.pl energooszczędna inwestycja w Malawie 1 km od Rzeszowa

cieple_mieszkania_frontMarka ciepłe mieszkania.pl powstała jako odpowiedź na rosnące koszy ogrzewania. Pierwsza energooszczędna inwestycja powstaje w Malawie, miejscowości oddalonej zaledwie 1 km od granic miasta Rzeszowa. Bezczynszowe mieszkania powstają w dwóch nowoczesnych budynkach trzykondygnacyjnych. Ciepłe mieszkania.pl poprzez wprowadzenie energooszczędnych rozwiązań gwarantują redukcję kosztów ogrzewania mieszkań poprzez maksymalne wyeliminowanie strat ciepła.
cieple_mieszkania_ogrodkiEnergooszczędność budynku zależy od wielu czynników do których zaliczyć można m.in. dobór wysokiej jakości materiałów budowlanych o bardzo dobrych parametrach izolacyjności cieplnej. Parametry te wykazują jaką utratę ciepła posiada dany materiał. Rozwiązaniem jest wybór betonu komórkowego znanej firmy YTONG o współczynniku przenikania ciepła U = 0,43 W/(m2K), dodatkowo zaizolowanego styropianem o grubości 20cm i współczynniku Lambda λ = 0,38 W/mK. Ściany szczytowe są docieplone styropianem grafitowym (λ = 0,31 W/mK). Dzięki niemu płyty grafitowe przy tej samej grubości co standardowe zapewniają do 20% lepszą termoizolację.
Ściany zewnętrzne są jednym z ważniejszych elementów budynku, wpływającym na koszty jego ogrzewania. Pustaki YTONG FORTE dzięki swojej budowie w odróżnieniu od ścian z pustaków ceramicznych przewodzą ciepło we wszystkich kierunkach. Dzięki tej właściwości tworzą bardzo dobrą izolację murów od zmian temperatury na zewnątrz. Pustak YTONG o grubości 24 cm pozwala na murowanie na cienkiej spoinie (1-3mm) dzięki czemu bloczki materiału szczelnie do siebie przylegają i minimalizują w ten sposób powstawanie tzw. mostków termicznych czyli miejsc utraty ciepła. Właściwości betonu komórkowego w konsekwencji również zmniejszają możliwość zawilgocenia wnętrza.
Izolacja termiczna poddasza to jeden z bardzo ważnych elementów prac wykończeniowych. Od jakości ich wykonania zależy przyszły komfort użytkowania oraz w dużej mierze przyszłe koszty ogrzewania. Ciepło unoszące się do góry gromadzi się w najwyższym możliwym miejscu. Pianka PUR ze względu na swoja strukturę posiada znakomite właściwości termoizolacyjne, zarówno chroni przed utratą ciepła jak również tworzy barierę ochronną przed nadmiernym nagrzewaniem budynku z zewnątrz. Oprócz tego cechują ją znakomita izolacyjność akustyczna, całkowita niepalność i dobra paroprzepuszczalność. W przeciwieństwie do wełny mineralnej natrysk piany pozwala osiągnąć idealnie szczelną warstwę bez łączeń i mostków termicznych. Pianka nie traci swoich właściwości izolacyjnych wraz z upływem czasu oraz nie jest narażona na działanie grzybów, pleśni i szkodników.
Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na zminimalizowanie strat ciepła jest dobór energooszczędnych okien oraz sposób ich montażu. W „Ciepłych mieszkaniach” zamontowano okna o wysokiej izolacyjności termicznej i akustycznej producenta Salamander. Współczynnik szyby Ug =0,5 W/m²K dla całego okna Uw = 0,7 W/(m2K) dla całego okna. Wybrane okna są trzy-szybowe oraz dodatkowo posiadają ciepłą ramkę z tworzywa termoizolacyjnego. Okna posiadają 6- komorowy system w ramach i skrzydłach.
Inwestor zadbał również o bardzo istotny element izolacji od czyli sposób montażu okien i drzwi balkonowych. Zastosowanie tzn. „ciepłego montażu” polega na dokładnym wykonaniu uszczelnień przestrzeni pomiędzy murem budynku, a ramą ościeżnicy okna. W odróżnieniu od powszechnie stosowanego montażu czyli wypełniania przestrzeni pianką PUR stosuje dodatkową termoizolację poprzez zastosowanie dodatkowych materiałów uszczelniających jak specjalistyczne taśmy izolacyjne. Ponadto bardzo istotnym czynnikiem zmniejszającym utraty ciepła jest przesunięcie okien w warstwę izolacyjną ściany. Styropian likwiduje mostki termiczne, które powstają w tradycyjnej formie montażu.
W inwestycji ciepłe mieszkania.pl zastosowano silikatowe ścianki działowe o grubości: 10-12cm. Silikaty są materiałem ekologicznym, wykonanym z materiałów pochodzenia naturalnego: piasek wapno i woda. Cechuje je bardzo wysoka trwałość i wytrzymałość, wzrastająca wraz z upływem czasu. Bloczki silikatowe są idealnym materiałem do budowania z nich ścianek działowych dzięki posiadanej właściwości wysokiej izolacyjność akustycznej. Gęstość właściwa bloczków silikatowych powoduje ich wysoką dźwiękoszczelność czyli odporność na hałas zewnętrzny. Zarówno beton komórkowy jak silikaty wpływają na korzystny klimat w pomieszczeniach dzięki odpowiedniej hydroregulacji. Niezależnie od warunków panujących na zewnątrz, powodują utrzymanie wewnątrz pomieszczenia optymalnej wilgotności. Posiadają również zdolność do akumulacji ciepła. Uzyskuje się dzięki temu znaczne oszczędności na energii cieplnej.
Mieszkania posiadają instalacje przystosowane pod montaż kuchenek indukcyjnych. Ponadto dla zminimalizowania kosztów energii elektrycznej zalecane jest zastosowanie oświetlenia ledowego.
Ciepłe mieszkania znajdują się w energooszczędnych i bezczynszowych budynkach o najwyższym standardzie wykończenia. Mieszkania cechuje funkcjonalne rozmieszczenie pomieszczeń oraz korzystny klimat. Inwestycja ta pokazuje wiedzę, doświadczenie i technologie budownictwa energooszczędnego. Przewidywane zakończenie inwestycji to od połowy czerwca do połowy lipca. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na stronie internetowej cieplemieszkania.pl.